O nas

Przejdź do strony: Nasza szkoła

Społeczna Dwójka – Uwalniamy potencjały

Sówka – nasz symbol,  to ptak o wyostrzonych zmysłach.
Dzięki nim jest w stanie dostrzec i uwolnić potencjały, a uwalniając je pozwala każdemu Dziecku rozwinąć skrzydła.

UWALNIAMY POTENCJAŁY

to hasło przewodnie, wokół którego budujemy nasze działania. Jako pedagodzy mamy świadomość, że w każdym z Dzieci drzemie inny talent, inny potencjał, który wymaga z naszej strony określonych inicjatyw, aby mógł zostać odkryty i uwolniony.
 

UWALNIAMY UMIEJĘTNOŚCI

i oferujemy wiele kółek zainteresowań. Nauka programowania, gimnastyka akrobatyczna, szycie, Odyseja Umysłu, zajęcia językowe i sportowe, joga, gra na gitarze to tylko jedne z niewielu zajęć pozalekcyjnych, które mogą uatrakcyjnić czas spędzany w świetlicy i odkryć nowe umiejętności.
 

/upload/pictures/sowa-napis-spoleczna-dwojka-obszar-roboczy-1-kopia-2-5.jpg

UWALNIAMY WIEDZĘ

i przygotowujemy naszych Uczniów do różnorodnych konkursów w zależności od ich zainteresowań. Od lat dumą naszą są laureaci i finaliści, a honorowe miejsce w szeregu naszych absolwentów zajmuje zwyciężczyni Światowej Olimpiady Matematycznej 2019 w Wietnamie.

UWALNIAMY SERCA

podczas licznych akcji charytatywnych i współdziałając w szkolnym kole wolontariackim. Los drugiego człowieka i zwierząt w potrzebie nie może nam być obojętny, bo kształtowanie empatii, to istotny element w holistycznym podejściu do edukacji i wychowania.

 

UWALNIAMY SIŁĘ TWORZENIA

prowadząc od lat Odyseję Umysłu i zajmując wysokie miejsca w poszczególnych etapach eliminacji i spotkaniach finałowych. Dzięki kilku trenerom możemy prowadzić zajęcia w kilku grupach jednocześnie, na różnych poziomach.
 

UWALNIAMY KREATYWNOŚĆ

zachęcając do współpracy w Samorządzie Uczniowskim. Talenty plastyczne i dobrzy organizatorzy są zawsze poszukiwani, bo to główne filary działalności Samorządu.

/upload/pictures/4.png

UWALNIAMY POSTAWY PATRIOTYCZNE

nie zapominając o naszej historii i pielęgnując pamięć o niej. Projekt POLSKA POZNAŃ PATRIOTYZM i udział w akcji BohaterON rozbudzają w Dzieciach od najmłodszych lat zainteresowanie historią naszego kraju  i uczą szacunku wobec osób, które ją współtworzyły.

UWALNIAMY ENERGIĘ

podczas zajęć sportowych, zajęć na basenie i podczas szkolnego Dnia Sportu.

UWALNIAMY SŁOWA

oferując do 10 godzin języków obcych w tygodniu i stwarzamy możliwość sprawdzenia swych umiejętności językowych podczas wyjazdów zagranicznych i egzaminów certyfikujących.

/upload/pictures/3.png

UWALNIAMY POTRZEBY

zarówno te edukacyjne, jak i te rozwojowe w odniesieniu do indywiduum i grupy, bo są one dla nas równie ważne. Stała opieka psychologiczna i pedagogiczna wspiera nas w codziennych działaniach, aby nasi absolwenci byli ludźmi świadomymi własnej wartości, rozumieli emocje zarówno swoje, jak i innych, byli tolerancyjni i otwarci na różnorodność zachowań i poglądów i aby potrafili komunikować się językiem wolnym od przemocy.

UWALNIAMY WŁASNE JA

organizując od ponad dekady KOLORY SCENY dla szkół poznańskich, w ramach których współpracujemy z Wydziałem Anglistyki UAM. Temat przewodni, wokół którego przygotowywane są małe formy teatralne przedstawiane w języku angielskim, niemieckim i hiszpańskim i dobra zabawa to wyznaczniki każdej kolejnej edycji. Występ to również doskonała okazja do wyrażenia samego siebie, do obycia się ze sceną, widownią i do ujarzmienia własnej tremy.

/upload/pictures/2.png

UWALNIAMY DUCHA JEDNOŚCI,

bo będąc Szkołą Społeczną budujemy Społeczność, w której wartość stanowi człowiek – uczeń, rodzic, nauczyciel. 

Przejdź do strony: Anatomia Społecznej Dwójki
Przejdź do strony: Lokalizacja
Przejdź do strony: Patron
Przejdź do strony: 20 lecie
Przejdź do strony: Szkoła w obiektywie
Przejdź do strony: Aktualności