11 maja 2020

Od 2 miesięcy trwa czasowe zawieszenie zajęć w szkole, a lekcje odbywają się w sposób zdalny. Od tego czasu wprowadziliśmy dużo zmian w zakresie sposobu nauczania i technicznych udoskonaleń koordynacji tego zadania. Aktualny plan lekcji opublikowany jest w "Aktualnościach" na stronie internetowej szkoły.

Na stronach MEN pojawił się komunikat w sprawie konsultacji terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Rodziców klas 8 prosimy o zapoznanie się z komunikatem opublikowanym pod adresem: https://www.gov.pl/web/edukacja/terminy-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-2020-2021

Obecnie szkoła przygotowuje się na ewentualne otwarcie szkół dla klas 1-3 w obowiązującym obecnie reżimie sanitarnym. Z wytycznymi sanitarnymi obowązującymi dla przedszkoli można zapoznać się na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/wytyczne-gis-otwarcie-przedszkoli.

Mamy przyjemność poinformować, że nasza szkoła jako jedna z nielicznych w Polsce przystąpiła do wielkiego projektu dziennikarsko-multimedialnego YoungFace.TV. Szukamy nieprzeciętnych i dociekliwych reporterów wśród uczniów jak i rodziców https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/1f642.png . Bądź tym, który odpowiada na wszystkie pytania swojego dziecka. Tym, który pobudzi jego dziecięcą ciekawość. Proszę pamiętać, że większość z nas czeka na te ujęcia końcowe… Jedyne w swoim rodzaju https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/1f642.png . Uruchamiamy jednocześnie nowy kanał na YouTube, gdzie wszyscy z zapałem będą czekać na najnowsze wiadomości. Temat na najbliższy tydzień: Nauczanie online. Porozmawiaj ze swoim komputerem, telefonem, krzesłem lub innym przedmiotem, jak wytrzymuje zdalne nauczanie. Na filmy czekamy do piątku – 15.05.2020.

Dodatkową nagrodą będzie również dołączenie do zespołu reporterów, redaktorów szkolnej  tv, którzy od września będą systematycznie przekazywać wiadomości z życia szkoły. Więcej informacji na stronie: https://spolecznadwojka.pl/pl/akcje-dwojki-zostan-reporterem-szkolnej-home-tv.