Akcje społecznej dwójki

Przejdź do strony: Bieg Społecznej Dwójki
Przejdź do strony: Piknik Społecznej Dwójki
Przejdź do strony: Kolory sceny
Przejdź do strony: Dni Patrona
Przejdź do strony: Ciasteczko na Litwę
Przejdź do strony: Akcja "Krokusik"
Przejdź do strony: Uwalniamy dobre maniery

Zostań reporterem szkolnej Home TV

Zawsze wiesz, co się dzieje wokół Ciebie, a gdy nic się nie dzieje, to i tak doszukasz się sensacji? Jeśli tak, to ta praca czeka właśnie na Ciebie!!

Home TV szuka domowych reporterów. Wyjdź z ukrycia i UWOLNIJ swoje dziennikarskie zdolności. Nadstaw ucho, a następnie mikrofon i podziel się z nami tym, co wyszczeka lub wymiauczy Twój zwierzak domowy (wywiad z rybką może być zbyt cichy), co wyszumią rośliny w przydomowym ogródku lub na balkonie, czego potrzebuje Twój komputer, aby po całym dniu ciężkiej pracy mógł się zresetować.

Jeżeli interesuje cię praca dziennikarza Home TV, masz pomysł na ciekawy wywiad czy reportaż i chcesz twórczo spędzić czas, uwolnij swoją wyobraźnię i weź udział w konkursie na domowego reportera.

Pod takim hasłem odbył się majowy konkurs "Zostań reporterem Home TV". Co tydzień publikowaliśmy nowy temat wywiadu, reportażu, audycji itp. Konkurs był przewidziany dla uczniów klas 0-8.

Ocenialiśmy kreatywność, humor, sposób montażu, tekst oraz zgodność z podanym tematem.

Temat 1: Nauczanie online. :)

Porozmawiaj ze swoim komputerem, telefonem, krzesłem lub innym przedmiotem, jak wytrzymuje zdalne nauczanie. :) Na filmy czekamy do piątku – 15.05.2020.

Temat 2: Prognoza pogody. :)

Praca prezentera pogody tylko pozornie jest łatwa. Podejmij wyzwanie i nagraj prognozę pogody na najbliższy tydzień. Możesz nagrać filmik w domu, w ogrodzie, w lesie, na balkonie itp. :) Na filmy czekamy do 24.05.2020.

Temat 3: 

Nadstaw ucho, a następnie mikrofon i podziel się z nami tym, co wyszczeka lub wymiauczy Twój zwierzak domowy, możesz również posłuchać i nagrać to, co wyszumią rośliny w przydomowym ogródku lub na balkonie. Czekamy na Wasze filmiki do 03.06.2020.

Konkurs "Zostań reporterem szkolnej Home TV" został już rozstrzygnięty. Uczniowie mieli możliwość nagrania filmów na różne tematy. Dziękujemy za wszystkie przesłane prace. Jury przyznało nagrody w następujących kategoriach:
Michał (7a) - scenariusz,
Matylda (7c) - montaż,
Bruno (2a) i Maxwell (5c) - wywiad w języku obcym
Bruno (2a) i Maxwell (5c) - scenografia i kostiumy

Wyróżnienia za zaangażowanie zdobyli: Wojtek (7b) i Jagoda (4a).

Wszyscy uczniowie otrzymają nagrody wraz ze świadectwem.

 

 

Przejdź do strony: Międzynarodowy Dzień Kropki
Przejdź do strony: Uwalniamy święta nie tylko od święta