"W tym roku szkolnym Uczniowie i Uczennice z klas 6 brali udział w autorskim projekcie "Czuję, mówię, REAGUJĘ" koordynowanym przez Grażynę Stroiwąs- Kobyłecką, nauczycielkę geografii i przyrody, wychowawczynię klasy 6a oraz Weronikę Sobczak, psycholog. Inspiracją dla przeprowadzenia projektu był udział w Szkoleniu "Akademia Równości i Różnorodności" zorganizowanym przez Fundację Rozwoju Motylarnia.

Po pierwszych zajęciach dla Szóstoklasistów i Szóstoklasistek, na których odbyła się kierowana dyskusja w oparciu o fragmenty filmu "Most do Terabithii" oraz analiza ich wypowiedzi, zaproszono Młodzież do aktywnego udziału w dalszych działaniach. W kilkuosobowych zespołach mieli za zadanie przygotować autorskie projekty w jednym z dwóch obszarów: Emocje/ Reagowanie na sytuacje wyśmiewania. W konsekwencji powstało kilkanaście projektów. Wszystkie prace zostały zaprezentowane przez Uczniów i Uczennice podczas lekcji wychowawczych. Ponadto wyróżnione projekty zostały nagrodzone, a ich Autorzy i Autorki mogli zaprezentować efekty swojej pracy w klasach 4. Wszystkim Twórcom gratulujemy zaangażowania i refleksyjności. Życzymy, by przemyślenia i dyskusje procentowały w naszych codziennych relacjach i działaniach.

Chcąc wzmocnić nasze działani,a zaprosiliśmy na spotkania z psycholożkami Joanną Kowalską- Andrzejewską oraz Weroniką Sobczak Rodziców Uczniów i Uczennic klas 6. Odbyły się dwa spotkania online. Dziękujemy Wszystkim za udział i zaangażowanie.

Publikowane projekty są autorskimi pomysłami Młodzieży.

Wstecz