Rycerze, księżniczki, królowie, wróżki i inne postacie z bajek pojawiły się na tegorocznych XVI Kolorach Sceny. Do auli wspólnej Teatru Łejery przybyli Goście z różnych stron świata, więc dyskusje prowadzono w kilku językach (angielskim, hiszpańskim i niemieckim). Później wrócili na karty książek, licząc, że za rok kolejne spotkanie.

Oprócz przedstawicieli naszej szkoły na scenie pojawiły się również inne grupy prezentujące swoje umiejętności teatralno-językowe – ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 3 Dębinka oraz ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1. Jakość występów w tym roku była na najwyższym poziomie.

Występom przyglądało się jury, w składzie pani dr Aleksandra Jankowska (Wydział Anglistyki UAM Poznań), pani dyrektor Anna Bzowska oraz uczennice klasy 8c Zofia Dobrogowska i Maria Szuszczyńska. Przyznano nagrody w rozmaitych kategoriach, np. za wymowę, magię na scenie, oryginalność czy wspaniałą grę aktorską.

Kolory Sceny są projektem nauczycieli Społecznej Dwójki we współpracy z Wydziałem Anglistyki UAM. Dzięki tej inicjatywie uczniowie mogą wykorzystać swój talent aktorski i zdolności językowe, a także przekonać się, jak wspaniale występuje się na prawdziwej scenie.

Wstecz