W sobotę 13 lutego w naszej szkole odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, w którym brało udział 150 najzdolniejszych matematycznie uczniów z całej Wielkopolski.  Społeczną Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowało troje szóstoklasistów: Anna Zientek, Jarema Jurałowicz i Piotr Szymaczek oraz piątoklasistka Natalia Siwek.
Zadaniem finalistów było rozwiązanie w czasie 90 minut testu składającego się z zadań zamkniętych i otwartych i uzyskanie 85% punktów.  Udało się to Natalii Siwek i Annie Zientek, które zostały laureatkami konkursu, dzięki czemu nie muszą pisać części matematyczno – humanistycznej sprawdzianu szóstoklasisty.

Jarema Jurałowicz i Piotr Szymaczek  zakończyli  swoją matematyczną przygodę jako finaliści konkursu.
Dzień wcześniej Anna Zientek i Paulina Forysiak w Szkole Podstawowej nr 15 w Poznaniu także otrzymały dyplomy finalistek Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.