Z okazji Świąt Patrona, 13 listopada br. pod tablicą pamiątkową przedstawiciele Samorządu szkoły podstawowej i gimnazjum zapalili znicz i wspólnie ze zgromadzonymi uczniami wysłuchali informacji o życiu Edwarda Bernarda hr. Raczyńskiego przekazanych przez uczennicę klasy IIb gimnazjum Ingę Komorowską.Galeria


15 listopada klasa VIIa, VIIb i VIIc wybrały się do Rogalina. Przed mauzoleum Raczyńskich przybyłych przywitała emerytowana nauczycielka miejscowej szkoły pani Eugenia Sujka, która ciekawie opowiedziała historię rodu Raczyńskich i ufundowanej przez ich przodka świątyni pod wezwaniem św. Marcelina. Następnie uczniowie złożyli wiązankę kwiatów na grobie Patrona naszej szkoły, potem uczestniczyli w lekcji muzealnej o Edwardzie Bernardzie hr. Raczyńskim i jego rodzie oraz zwiedzili pięknie odnowiony pałac. Pogoda sprzyjała zwiedzaniu. Bez wątpienia wyjazd był udany.Galeria

16 listopada br. odwiedził naszą szkołę pan Adam Szabelski z Wydziału Historycznego UAM, który w ramach Dni Patrona dla uczniów klas. V i VI szkoły podstawowej, wygłosił prelekcję pt. "Edward Bernard hr. Raczyński i jego ród", która spotkała się z żywym odbiorem słuchaczy.Galeria