Dnia 15.11.2017 uczniowie klas 4 udali się na zajęcia na Uniwersytecie Ekonomicznym. Dzieci uczestniczyły w grze edukacyjnej "Ekonomia wokół nas". Grupy uczniów układały duże puzzle z różnymi banknotami, rozwiązywały zadnia matematyczne związane z przeliczaniem walut,
rozwiązywały quiz z nowymi pojęciami takimi jak inflacja, podaż czy popyt. Ostatnia gra polegała na odnalezieniu i połączeniu flagi kraju z obowiązującą tam walutą.

Dwa tygodnie temu klasy 4 wybrały się na ciekawe zajęcia do Laboratorium Wyobraźni. Dzieci rozwiązały łamigłówki matematyczno – logiczne, kryminalne zagadki oraz odkrywały jakie tajemnice skrywa woda. Uczniowie badali jakie zachodzą reakcje chemiczne w połączeniu wody, zasady i kwasów w środowisku: kwasowym, obojętnym i zasadowym. Ostatnimi warsztatami były zajęcia z optyki. Młodzi odkrywcy poznali tajemnice działu fizyki, który zajmuje się światłem, jego emisją, falą elektromagnetyczną, podczerwienią i ultrafioletem.
Zajęcia w Laboratorium Wyobraźni były interesującą przygodą w odkrywaniu tajemnic fizyki i chemii.

Galeria

Dnia 17.11.17 roku, już po raz trzynasty, w naszej szkole odbyły się Spotkania Teatralne dla uczniów młodszych klas szkół podstawowych w ramach projektu POLSKA, POZNAŃ, PATRIOTYZM. Celem Spotkań było rozbudzanie i kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci, które przygotowały występy nawiązujące do ważnych wydarzeń z historii Polski, oraz promowanie środowiska lokalnego.
Publiczność miała okazję zobaczyć występy uczniów: SP 11, SP 34, SP 65, Katolickiej SP oraz SSP 2. Przedstawiono inscenizacje o walce Polaków o wolną ojczyznę, tańce średniowieczne, krakowiaka, pieśni patriotyczne. Uzupełnieniem Spotkań Teatralnych był konkurs plastyczny na plakat ilustrujący treść przedstawienia. Dziękujemy wszystkim przybyłym uczniom i wychowawcom.
Zaangażowanie dzieci oraz ciekawe, różnorodne ujęcie tematu spotkały się z dużym uznaniem i zainteresowaniem zebranych gości.

Galeria

Organizatorzy

Z okazji Świąt Patrona, 13 listopada br. pod tablicą pamiątkową przedstawiciele Samorządu szkoły podstawowej i gimnazjum zapalili znicz i wspólnie ze zgromadzonymi uczniami wysłuchali informacji o życiu Edwarda Bernarda hr. Raczyńskiego przekazanych przez uczennicę klasy IIb gimnazjum Ingę Komorowską.Galeria

Czytaj więcej...

9 października klasa 3 c wzięła udział w inauguracji Kolorowego Uniwersytetu,który odbył się w Auli UAM.Było bardzo uroczyście,wesoło i kolorowo.Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy pierwszego w semestrze zimowym wykładu  prof.zw.dr hab Ryszada Naskręckiego "Oko i mózg-razem czy osobno".

Galeria

W dniach 09.10.-15.10 obchodzimy Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów.
Nasza szkoła przyłącza się do tych obchodów w niezwykły sposób.
Pragniemy,by listy, które zostaną napisane przez naszych uczniów(a może i nauczycieli?), trafiły do ciężko chorych dzieci.
W tym roku chcemy wesprzeć podopiecznych „Marzycielskiej Poczty” oraz dołączyć do akcji „Wylosuj Anioła”.
Na stronach internetowych można przeczytać w jaki sposób napisać i jak zaadresować kopertę,by trafiła w odpowiednie ręce oraz poznać sylwetki dzieci,które czekają na listy i kartki.
Listy można pisać indywidualnie,grupowo, klasowo. Można dołączyć zdjęcie lub mały upominek, który zmieści się w kopercie.
Takie przesyłki są bezcennym wsparciem w walce z chorobą.
Wiele dzieci większość swojego czasu spędza w domach i szpitalach, a "Marzycielska Poczta" czy "Anioł" pozwalają im rozproszyć uczucie samotności,dając wiele okazji do uśmiechu.
Przyczyńmy się również i my do uszczęśliwienia małych pacjentów-to nie kosztuje wiele.

28 września 2017 roku klasa 3a odwiedziła Poznańskie Centrum Superkomputerowo - Sieciowe, a wszystko dzięki zaangażowaniu taty Milenki p. Marcina Werli. Bardzo dziękujemy za możliwość zobaczenia obrazu 8K, spotkania robota NAO, pokazu skanowania książek, prezentacji nagrywania binauralnego, digitalizacji oraz wizualizacji.

Galeria

27 września klasy trzecie brały udział w zajęciach poświęconych ewolucji i postępowi metod młócenia, czyszczenia i przemiału ziarna. Trzecioklasiści samodzielnie młócili zboże cepami, ale również obserwowali jak to robią różnego rodzaju młocarnie. Dodatkowo smażyliśmy powidła, kisiliśmy kapustę i ogórki, a po ciężkiej pracy zajadaliśmy pachnący chleb.

Galeria

20 czerwca 2017 klasy szóste szkoły podstawowej pojechały na Cytadelę, gdzie rozpoczęły grę terenową związaną z historią II wojny światowej. O zwycięstwo walczyło siedem zespołów 5-7 osobowych. Każdy zespół miał w ciągu 2,5 godziny udzielić odpowiedzi na 21 pytań polegających m.in. na odnalezieniu określonych miejsc, naniesieniu ich położenia na mapce, zdobyciu szczegółowych wiadomości na wyznaczony temat, porównaniu informacji o danym obiekcie z rzeczywistością, wyszukaniu konkretnych treści na tablicy informacyjnej, a w amfiteatrze, recytacji jednego z wybranych wierszy. Po wykonaniu swoich zadań grupy przybyły do w rozarium, gdzie znajdowała się meta. Pogoda dopisała, dlatego drogę powrotną do szkoły w dobrych humorach uczniowie przebyli pieszo.

Na to pytanie (choć nie tylko) odpowiedzi szukali pierwszoklasiści, którzy 25 maja wybrali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Konstantynowo. Wraz z przewodnikiem i swoimi wychowawczyniami wędrowali po lesie i przypatrywali się drzewom, krzewom i zwierzętom, np. licznym mrówkom, żukom i ptakom. Zapoznali  się z warstwową budową lasu, uświadomili sobie, że o lasy trzeba dbać. Pełni wrażeń i nowych wiadomości powrócili do szkoły.