8 kwietnia , zaraz po przerwie wielkanocnej  Zespół Szkół Społecznych nr 2  z Poznania  gościł panią Justynę Wichłacz – lektorkę programu DWT  promującego naukę języka niemieckiego. Było to spotkanie pełne radości, wspólnej zabawy i nauki języka niemieckiego, w którym uczestniczyli uczniowie klas piątych i w drugiej części klas pierwszych gimnazjum. Uczniowie przygotowali plakaty na temat znanych polityków niemieckich, popularnych sportowców, o gospodarce Niemiec i o HARIBO najbardziej  lubianych  żelkach na świecie.

Uczniowie klasy  I gimazjum pięknie wykonali piosenkę: „Heute ist so ein schöner  Tag”,  natomiast Maurycy zachwycił wszystkich śpiewając utwór „ Durch  den Monsun”. Tak  to był dla nas wszystkich piękny dzień!  Dziękujemy pani Justynie za wspaniale poprowadzone warsztaty językowe, za umiejętne  zaangażowanie wszystkich do zabawy, za spowodowanie na buziach uśmiechu i radosnego udziału w konkurencjach i zabawach językowych.
Pani Justyna zaraziła nas wszystkich pozytywną energią i sprawiła, że był to niezapomniany , kolorowy  dzień. Już pojawiają się pytania, czy takie zajęcia jeszcze kiedyś  będą i dlaczego klasa druga gimnazjum nie mogła brać w nich udziału ? Szkoda, że program dobiega końcu, ale cieszymy się ogromnie, iż mogliśmy być jego uczestnikami. Jasne, że klar warto uczyć się niemieckiego!
Pozdrawiamy  Dorota Rydz i Danuta  Lisowska