[lightbox src="/images/aktualnosci/szachy/IMG_0603.jpg" width="200" height="140" lightbox="on" border="yes" title="" align="right"]Dnia 31.05 odbył się w naszej szkole Turniej Szachowy o tytuł Mistrza Szkoły zorganizowany przez instruktora, pana Włodzimierza Garbarka, przy patronacie Dyrekcji Zespołu Szkół Społecznych nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Poznaniu.
Turniej zgromadził na starcie 18 uczestników, którzy rywalizowali w grupach dziewcząt i chłopców. Co cieszy organizatorów, wiek zgłoszonych zawodników obejmował zarówno dzieci z najmłodszych klas szkoły podstawowej, po uczniów klas trzecich gimnazjum.
Dzieci rywalizowały wg systemu szwajcarskiego (siedmiorundowego). Na partię przewidziano czas 15 minut. Wśród dziewcząt tytuł mistrzowski zapewniła sobie Joanna Puchyła z klasy 6c, drugi miejsce zajęła Natalia Siwek także z klasy 6c, a na trzeciej pozycji uplasowała się Maria Matuszewska z klasy 3c. W rywalizacji chłopców mistrzostwo szkoły zdobył Jędrzej Ruciński z klasy 3B gimnazjum, drugą lokatę wywalczył Bartosz Werla z klasy 4c, a na najniższym stopniu podium stanął Igor Potempa z klasy 3b.
Dekoracja zwycięzców odbędzie się w środę 14.06, o godzinie 12.35 w sali nr 7.