26 września 2017 r. rozpoczęła się czterodniowa wycieczka do Niemiec, w czasie której uczniowie uczęszczający na zajęcia z języka niemieckiego mieli okazję bliżej poznać niemiecką kulturę i język. Atrakcją pierwszego etapu trasy było Miasteczko Samochodowe Autostadt,

Czytaj więcej...

Drodzy Państwo ! Nastąpiła zmiana godziny wyjazdu względem podanej w programie.
Zbiórka jest o godz. 4:00 rano. Bardzo prosimy o punktualność.

Program wycieczki

W dniach od 12 do 15 września 2016 roku  25 osobowa grupa klas pierwszych gimnazjum  oraz klasy szóstej  wraz z paniami :Dorotą Rydz, Danutą Lisowską i Urszulą Bąk uczestniczyła w wycieczce krajoznawczej na Północ Niemiec. Tak jak w roku ubiegłym organizacją wycieczki zajął się pan Szymon Kurkiewicz - znawca i miłośnik Niemiec, reprezentujący biuro turystyczne Grupa DE-PL. Piękno tego regionu Niemiec odkrywaliśmy z wielkim entuzjazmem podróżując po wyspie Uznam, Pojezierzu Meklemburskim, cały czas towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda.

Czytaj więcej...

https://www.planet-schule.de/sf/filme-online.php?reihe=1419&film=10005
„Deutsch mit Socke”                         
Niemiecki z pacynką , to zestaw krótkich filmików do nauki języka  zachęcających młodych odbiorców do słuchania, powtarzania i współdziałania  w sposób aktywny.  Esther -  to sympatyczna młoda dziewczyna, która rozmawia ze swoim przyjacielem – czerwoną pacynką o sprawach bliskich dzieciom.
Uczniowie z klasy 5a i 5c uczestniczyli w poniedziałek 19 września 2016 roku w takim programie na żywo, ponieważ autorzy tej serii edukacyjnej  przybyli do Polski na zaproszenie Instytutu Goethego.
W trakcie godzinnego spotkania z  Esther   & Socke  dzieci dobrze się bawiły i uczyły oraz  wykonywały zadania. Każdy wyniósł z niego wiele inspiracji.