Caspar Kaut – stypendysta międzynarodowego programu „Schulwärts„ pod patronatem Instytutu Goethego.
Od września do końca października 2017 roku będziemy gościli w naszej szkole pana Caspara Kauta, który wybrał naszą szkołę do odbycia swojej zagranicznej praktyki pedagogicznej. Pan Kaut ma 27 lat i mieszka w Aachen (Akwizgran) w Nadrenii Północnej- Westfalii i jest absolwentem Uniwersytetu w Bonn z tytułem „Master of education „ z geografii i języka angielskiego.
Polskę wybrał świadomie słysząc o doskonałych umiejętnościach językowych uczniów, ich motywacji i ambicjach. Pan Kaut cieszy się na możliwość poznania i nauczania chętnych i żądnych wiedzy uczniów. Jako przyszłego nauczyciela interesuje go również nasze miasto, kultura i tradycja. W Polsce chce zdobyć praktyczne doświadczenie i poprawić swoje kompetencje międzykulturowe.
Nasz praktykant będzie integrowany ze szkolnym środowiskiem i włączony w nauczanie języka niemieckiego oraz pomoc w przygotowaniu uczniów do egzaminu ustnego DSD 1, naszego wyjazdu wrześniowego do Niemiec, projektu, który zamierzamy rozpocząć we współpracy z Ewangelickim Gimnazjum z Neuruppin, będzie organizował quizy ze znajomości geografii Niemiec, włączy się również w przygotowanie prezentacji multimedialnych.
Pan Caspar Kaut jest osobą otwartą, komunikatywną i zaangażowaną.
Jest aktywny, chętnie gra w piłkę nożną, jeżdzi na rowerze, podróżuje i gotuje, ponadto cechuje go poczucie humoru.
Liczymy na owocne dwa miesiące i ciekawą możliwość współpracy.