Od 04 do 11 maja 2017 gościliśmy w Społecznej Dwójce uczniów szkoły Instituto Miquel Biada w Mataró wraz z opiekunami. Grupę z Hiszpanii powitaliśmy na lotnisku w czwartek wieczorem i tym samym rozpoczął się drugi etap wymiany międzynarodowej.
W piątek, po oficjalnym powitaniu w szkole, wszyscy uczniowie brali udział w lekcjach języka angielskiego, prowadzonych przez panią Bognę Warzychę. Pani Bognie serdecznie dziękujemy! Później udali się do muzeum Blubry Poznańskie Legendy w 6D, gdzie w nieszablonowy sposób mieli okazję poznać opowieści związane z historią Poznania oraz poznańską gwarą. Ważnym punktem programu okazały się zakupy w Starym Browarze. Wieczorem odbyła się kolacja powitalna w szkole. Sobotę uczestnicy wymiany wraz z opiekunami spędzili w miejscowości Kórnik, gdzie zwiedzali zamek i mieli okazję spotkać się z Białą Damą.

Zobaczyli również tamtejsze Arboretum z kwitnącymi w maju magnoliami. Tam wzięli udział w grze, dzięki której mogli sprawdzić, jak dobrze się znają. W niedzielę goście z Hiszpanii mieli okazję lepiej poznać goszczące ich rodziny.
Poniedziałek uczniowie spędzili w aquaparku Termy Maltańskie oraz w kręgielni Gravitacja w Posnanii. Wcześniej uczestniczyli w kolejnych zajęciach z j. angielskiego. We wtorek wszyscy udali się na Stary Rynek w Poznaniu. Przewodnik, pan Piotr Oźmina, przygotował grę miejską „Uciekające koziołki”. Każda grupa, posługując się mapą oraz wskazówkami zapisanymi na specjalnych kartach, musiała znaleźć informacje, które utworzyły specjalne hasło. Dzięki grze goście z Hiszpanii mogli zobaczyć najważniejsze zabytki Starego Miasta, dowiedzieli się również wielu ciekawostek na ich temat. Następny punkt programu stanowiła wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania, gdzie w niezwykle zabawny sposób uczniowie nauczyli się, w jaki sposób przygotowuje się rogale świętomarcińskie. Escape Room w j. angielskim to ostatni punkt programu we wtorek.
W środę uczestnicy wymiany pojechali do Wrocławia. Zwiedzanie miasta połączone było z rejsem statkiem po Odrze. Następny punkt programu stanowiło wrocławskie zoo. Później wszyscy przeprawili się przez rzekę kolejką linową „Polinka” i udali z powrotem na Stary Rynek, aby kupić pamiątki i zrobić zdjęcia. Ostatniego dnia po lekcjach j. angielskiego oraz zajęciach sportowych uczniowie pojechali do domów, aby goście mogli przygotować się do podróży powrotnej. Wieczorem po 22.30 Hiszpanie wrócili do kraju.

Mamy nadzieję, że wymiana w przyszłym roku będzie tak samo udana. Jednocześnie dziękujemy uczniom za czynny udział we wszystkich aktywnościach przewidzianych w programie oraz rodzicom za wszelką pomoc oraz serdeczne przyjęcie w domach gości z Hiszpanii.

Galeria