Od 30 marca do 06 kwietnia 2017 uczniowie Społecznej Dwójki wraz z opiekunami wzięli udział w pierwszym etapie polsko-hiszpańskiej wymiany międzynarodowej. W czwartek w nocy dotarli na lotnisko w Gironie, skąd udali się autokarem do Mataró. Tam zostali zakwaterowani w domach rodzin goszczących. Pierwszego dnia, po powitaniu w szkole partnerskiej – Instituto Miquel Biada, zobaczyli najważniejsze miejsca w Mataró. Później uczestnicy wymiany udali się do ratusza, gdzie zostali powitani przez przedstawiciela tamtejszych władz.
W sobotę uczniowie wraz z opiekunami udali się do Sitges, nadmorskiej miejscowości położonej na południe od Barcelony. Tam wzięli udział w grach terenowych, dzięki którym mogli zobaczyć najciekawsze miejsca oraz zabytki miasteczka, a także musieli zdobyć informacje dotyczące zwyczajów i ciekawostek związanych z tym miejscem. Niedzielę wszyscy spędzili z hiszpańskimi rodzinami.

Następnie przez trzy dni zwiedzali Barcelonę. W poniedziałek odbyła się wycieczka trasą modernistyczną. Uczniowie mogli podziwiać katedrę Sagrada Familia, budynki La Pedrera oraz Casa Batló, a także Hospital San Pau. Wtorek spędzili na stadionie Camp Nou. Obiekt sportowy na wszystkich zrobił duże wrażenie. Gimnazjaliści mieli także okazję podróżować metrem w Barcelonie. Kolejnego dnia zobaczyli centrum Barcelony, przede wszystkim Barrio Gótico. Nie zabrakło również zakupów na głównej ulicy miasta La Rambla, w tym na słynnym targu La Boquería. Wieczorem odbyła się kolacja pożegnalna w szkole dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców.
Ostatniego dnia po zajęciach sportowych uczniowie udali się na lotnisko. Podczas pożegnania nie brakowało łez, ale przecież już niedługo ponowne spotkanie. Czekamy na Hiszpanów, którzy przyjadą do naszej szkoły 4 maja.

Galeria