PROJEKTY I INONWACJE 2
 
GOSC
 
SUKCESY
 
ODYSEJA
 
SUKCESY
 
SWIETICa
 

Orska jest artystką, która stawia sobie wysoko poprzeczkę. Szuka materiałów na biżuterię w różnych, nieoczywistych miejscach, odwiedza rzemieślników w odległych częściach świata. Pracuje razem z nimi, a potem przetwarza swoje doświadczenia w kolejne kolekcje. Zaskakuje projektami inspirowanymi matematyką, teorią snów czy... lekomanią. Jej marka jest znana w Polsce i na świecie. Anna Orska ukończyła Liceum Plastyczne w Koszalinie. Już jako studentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego i Architektury Wnętrz rozpoczęła pracę w firmie W. Kruk, w której została później dyrektorem artystycznym. Tytuł naukowy doktora w dziedzinie sztuk plastycznych oraz habilitację uzyskała na Wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W tym roku nadano jej tytuł profesora nadzwyczajnego Politechniki Koszalińskiej. Anna Orska odwiedzi naszą szkołę razem z mężem Przemysławem Oleszczykiem, organizatorem i kronikarzem jej artystycznych podróży, tatą Poli i Olafa - uczniów naszej szkoły. Zapraszamy na spotkanie do sali gimnastycznej w najbliższy czwartek, 30 listopada, o godzinie 8.10. Spotkanie poprowadzą Ilayda Ogdem i Zosia Witczak.