Tytułowi bohaterowie  w uroczy i zabawny sposób przeżywają swoje pierwsze uczucie, pewnie dlatego  krytyk Stefan Drajewski uznał  sztukę teatralną niemieckiego dramaturga Thilo Refferta za komedię romantyczną dla dzieci, W poniedziałek szóstoklasiści oraz ich o rok młodsi uczniowie z klasy 5a obejrzą spektakl "Nina i Paul", wyreżyserowany przez Jerzego Moszkowicza i wystawiony na Scenie Wspólnej.  Młodzi widzowie mogą oczekiwać znakomitej gry aktorskiej Anny Mierzwy i Łukasza Chruszcza, zaskakujących rozwiązań scenicznych oraz dużej dawki humoru, a także, mimo kmediowej formy, poważnego potraktowania dziecięcych emocji.

Dnia 9.02.18 r o godz. 16.30 mamy przyjemność zaprosić na pierwsze w historii szkoły popołudnie muzyczno-poetyckie, podczas którego podziwiać będziemy talenty recytatorskie oraz słuchać muzyki w wykonaniu naszych uczniów. O wyborze repertuaru decydują uczestnicy spotkania.
Zachęcamy też rodziców, by potowarzyszyli swoim dzieciom podczas ich występów lub wraz z nimi zagrali lub zaśpiewali.
To doskonała okazja do integracji!
Spotkanie uświetni występ szkolnego boysbandu „Sporażeni”, który wykona największe przeboje polskiej sceny muzycznej.
Zgłoszenia chętnych uczestników przyjmują panie: Marta Kędzia i Magdalena Pluskota.

W tle wielka historia, okupacja niemiecka w Warszawie i bitwa o Anglię z udziałem polskich lotników. Na pierwszym planie miłość, zazdrość i zdrada. Aktorka i pilot, którym przypadają w udziale typowe warianty polskiego losu: konspiracja, walka na obczyźnie, emigracja. Brawurowo wystawiony musical "Piloci" w Teatrze Roma zachwycił przede wszystkim efektowną scenografią i i starannie wykonanymi kostiumami. Do tego należy dodać znakomicie wykonane piosenki, piękną choreografię i efekty specjalne. Musical podbił serca młodych odbiorców z naszego gimnazjum, którzy  mieli okazję zobaczyć ten spektakl w miniony weekend w Warszawie.

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Edwarda hr Raczyńskiego STO w Poznaniu serdecznie zaprasza do udziału w festiwalu małych form teatralnych KOLORY SCENY, który odbędzie się już po raz czternasty. Przedsięwzięcie, które objął honorowym patronatem Wydział Filologii Angielskiej UAM w Poznaniu, ma na celu wzbogacenie wiedzy naszych uczniów o elementy kultury krajów anglojęzycznych oraz urozmaicenie metodyki nauczania języków obcych poprzez formę teatralną.
Festiwal Kolory Sceny XIV odbędzie się 30 stycznia 2017, o godzinie 17
w SaliTeatralnej Zespołu Szkół nr 4 „Łejery”.
Tegoroczny festiwal, to Irish edition, zatem zachęcamy aby tematy przedstwień były związane z tym państwem, jego kulturą, tradycjami. Zapraszamy również grupy, które pokażą nam kulturę państw innych krajów anglojęzycznych oraz niemiecko- i hiszpańsko-języcznych.

Czytaj więcej...
Reportaż telewizji SMG z Szachowego Turnieju Mikołajkowego dla dzieci jaki odbył się 9 grudnia 2017 r w klubie Raszyn Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald w Poznaniu. W turnieju brały udział również dzieciaki z naszej szkoły. Program zrealizowany został przez telewizję WTK .Film

Od stycznia w naszej szkole startują zajęcia z Arytmetyki Mentalnej.
Jest to program rozwoju zdolności umysłowych i twórczego potencjału, który ucząc jednoczesnego używania obu półkul mózgowych:
✔ rozwija umiejętność koncentracji
✔ poprawia pamięć
✔ dodaje pewności siebie
✔ ogólnie zwiększa postępy w nauce

Oto próbka tego, co potrafią uczniowie po tych zajęciach:
https://www.youtube.com/watch?v=l7SZWcCicsg

Serdecznie zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej wraz z rodzicami na bezpłatną lekcję próbną, która odbędzie się w naszej szkole
4 stycznia o godz. 16:30 w nowej sali przyrodniczej.

Więcej informacji o Arytmetyce Mentalnej na stronie:
www.amakids.pl

Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie,
jak co roku, także i w tym, bierzemy udział w akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”, przygotowujemy paczkę dla rodziny, która potrzebuje wsparcia. Staramy się pomóc rodzinie, która boryka się z trudna sytuacją życiową. W związku z tym w imieniu Samorządu Szkoły Podstawowej zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w zebraniu potrzebnych rzeczy. Akcja trwa do 8 grudnia, jeżeli ktoś z Państwa chciałby pomóc, to przyniesione rzeczy można zostawiać w klasach dzieci lub przynieść do biblioteki szkolnej. W holu szkoły będzie również specjalny karton, do którego można włożyć przyniesione produkty.
Poniżej informacja o rodzinie, której chcemy pomóc

Czytaj więcej...

Niektórzy wierzą w smoki. Mało tego, niektórzy nawet je widzieli, tak jak bohater spektaklu Karol. Zobaczył ich świat i zrozumiał wiele ważnych rzeczy.  Przedstawienie "Smoki" w reżyserii Mariana Pecko na podstawie tekstu Maliny Prześlugi obejrzą nasi uczniowie w Teatrze Animacji w Poznaniu już w najbliższy czwartek,  "opowiada o tym, że nie wszystko w świecie jest wyłącznie czarne i białe, że „inny” niekoniecznie oznacza „zły”, a uprzedzenia i bezmyślne powielane stereotypy mogą w życiu bardzo przeszkadzać." Czwartoklasiści i szóstoklasiści poznają ciepłą i zabawną historię, pokazaną w atrakcyjny wizualnie sposób przez polsko-słowacki  zespół twórców.  Życzymy udanego spektaklu.

W tym roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas 1-3 i 7 na lekcjach informatyki będą realizowali program Technologie z klasą

"Malina Prześluga napisała genialny tekst. Bohaterem jest chłopak, który za skok na główkę zapłacił życiem na wózku. Na dodatek nie mówi, tylko bełkocze. Dziewczyna odwiedza go z litości, matka zmienia pieluchy jak niemowlakowi...  Zostaje mu film, który zastępuje prawdziwy świat. Zwyczajna historia jakich wiele, chociaż nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, że niepełnosprawni ciągle pozamykani są w domach." Uczniowie gimnazjum zmierzą się z trudnym tematem. Recenzent "głosu Wielkopolskiego Stefan Drajewski pisze, że "Stopklatka" to mocny spektakl, który trzeba zobaczyć. Ale także przeżyć i zrozumieć. Reżyser  oraz odtwórca roli głównego bohatera Łukasz Chruszcz potraktował młodego widza nader poważnie, skłaniająć go   do rozmowy o niepełnosprawności na płaszczyżnie metafory. Scena Wspólna zaprasza 20 listopada o godzinie 18.00.
Dzień wcześniej, 19 listopada o godzinie 19.00 w Teatrze Polskim, udziałem młodych sympatyków teatru będzie wspólne doświadczanie bycia widzem, bo to właśnie widz jest bohaterem tego spektaklu, z całą tradycją obowiązujących w teatrze konwencji. Odbiorcy "Drugiego spektaklu", wystawieni na próbę nieustających prowokacji  aktorskich, będą musieli pokusić się o niejedną refleksję. No ale cóż lepszego robić w listopadzie?