Dni Patrona

15 listopada klasa VIIa, VIIb i VIIc wybrały się do Rogalina. Przed mauzoleum Raczyńskich przybyłych przywitała emerytowana nauczycielka miejscowej szkoły pani Eugenia Sujka, która ciekawie opowiedziała historię rodu Raczyńskich i ufundowanej przez ich przodka świątyni pod wezwaniem św. Marcelina. Następnie uczniowie złożyli wiązankę kwiatów na grobie Patrona naszej szkoły, potem uczestniczyli w lekcji muzealnej o Edwardzie Bernardzie hr. Raczyńskim i jego rodzie oraz zwiedzili pięknie odnowiony pałac. Pogoda sprzyjała zwiedzaniu. Bez wątpienia wyjazd był udany.

 Galeria

Z wielka dumą i radością informuję, że klasa 3b , której wychowawcą jest Lidia Hoffmann na gali podsumowującej konkurs plastyczny na plakat oraz na spot II edycji Programu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”, którą Bank Zachodni WBK realizował wspólnie z Wielkopolską Wojewódzką Komendą Policji zajęła II miejsce za plakat.

Czytaj więcej...

Klasa 3 c zakończyła już wykłady w ramach Kolorowego Uniwersytetu.Ostatnie zajęcia i wykłady odbyły się w Ogrodzie Botanicznym.To były zajęcia,które wzbogaciły naszą wiedzę z różnych dziedzin nauki.

W środę w ramach podsumowania całorocznych zajęć "kulinarny kącik" w klasie 3 c gościliśmy studentki z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.Daria i Żaneta opowiadały nam jak zrobić zdrowe pierwsze i drugie śniadanie.Przygotowały dla nas niespodziankę-sami robiliśmy pyszne,usmiechniete kanapki.Test zdalismy doskonale,a nagrodą były dyplomy.

Galeria

Dnia 22.05.2018r. uczniowie klas 2 wzięli udział w spotkaniu z panią Elizą Piotrowską autorką i ilustratorką bajek dla dzieci, tłumaczką języka włoskiego i krytykiem sztuki.

Czytaj więcej...

20180426 09472926 kwietnia wszystkie klasy 3 SSP miały możliwość zobaczyć gabinet periodontologa p. Agnieszki Kręgielczak. Mama Stefana z 3a zaprosiła nas wszystkich, aby pokazać nam, jak prawidłowo należy dbać o zęby, jak wygląda szczęka w 3d, a także mieliśmy możliwość obserwacji do czego służy laser w gabinecie stomatologa. Bardzo dziękujemy p. Agnieszce za ciekawą prelekcję, pokazy i poczęstunek. Trzecioklasiści na długo zapamiętają to spotkanie i gwarantuję, że będą pamiętać o codziennym myciu zębów.Galeria

20180510 084612W czwartek - 10 maja 2018 roku w ODK „Bajka” odbyła się kolejna - V edycja Festiwalu Origami zatytułowana „Origami w lesie”. Głównym organizatorem festiwalu była „Społeczna Dwójka” oraz ODK „Bajka” i Poznański klub Origami „Koziołki”.

Czytaj więcej...

W piątek 20 kwietnia, nasza szkoła była organizatorem VII turnieju „Główka Pracuje – Junior”. Wzięły w nim udział cztery drużyny trzecioklasistów ze szkół: SP 11, SP 17, SP 34 i SSP 2. Naszą szkołę reprezentowali: Milena Werla 3a, Olgierd Raulinajtys 3b i Max Juszczyński 3c.

Czytaj więcej...

Spotkanie z autorem znanej książki i zdobycie jego autografu to prawdziwa gratka dla każdego, a w szczególności dla trzecioklasistów SSP, którzy mieli możliwość spotkania p. Joanny Olech. Autorka m.in. „Dynastii Miziołków”, "Tarantuli Klopsa i Herkulesa", czy "Pompona w rodzinie Fisiów" wciągnęła do zabawy dzieci i obdarowywała cukierkami. Proszę zobaczcie naszą fotograficzną relację.Galeria