Uczniowie klasy 6b wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym "Matematyka w obiektywie". Konkurs ten jest imprezą cykliczną organizowaną od roku 2010, przez Uniwersytet Szczeciński w celu popularyzowania nauki, a w szczególności wiedzy i kultury matematycznej poprzez fotografię. Wystawiono następujące prace:
Gąbkosłup - Ola Borucka
Geometryczna tęcza - Maciej Forysiak
Kalkulator na emeryturze - Jacek Lewandowski
Kot kontra prostopadłościan - Jacek Lewandowski
Podniebny paryski graniastosłup - Maciej Forysiak
Świetlista kula - Gabrysia Tritt
Tęczowa Symetria - Maciej Forysiak
Złota piątka - Wojtek Marchwiński
Złote liście - Wojtek Marchwiński
Gratulujemy!

Galeria

ZASADY PISANIA OPOWIADANIA:
1.Zgłaszane opowiadanie musi być napisane na bazie 6 obrazków.
2.Autorami opowiadań są uczniowie SSP2, teksty mogą być napisane odręcznie. Każde opowiadanie powinno zawierać:
a.tytuł
b.akcja opowiadania rozgrywa się w grudniu, tuż przed Świętami…
c.podpis autora
d.klasę, do której uczęszcza uczeń
3.Opowiadania mogą zawierać maksymalnie 250 słów ( w tym spójniki).

Czytaj więcej...

W dniach 29.09-01.10.2017 w Żyrardowie odbył się Międzynarodowy Turniej Koszykówki "Pivot Cup". Pierwsze miejsce i złoty medal zdobyła drużyna Basket Team Suchy Las.
W zwycięskiej drużynie wystąpiło trzech uczniów naszej szkoły: Igor Urban ,Michał Zajdowski i Filip Gorzelany. Całej trójce gratulujemy spektakularnego sukcesu.

[lightbox src="/images/aktualnosci/szachy/IMG_0603.jpg" width="200" height="140" lightbox="on" border="yes" title="" align="right"]Dnia 31.05 odbył się w naszej szkole Turniej Szachowy o tytuł Mistrza Szkoły zorganizowany przez instruktora, pana Włodzimierza Garbarka, przy patronacie Dyrekcji Zespołu Szkół Społecznych nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Poznaniu.
Turniej zgromadził na starcie 18 uczestników, którzy rywalizowali w grupach dziewcząt i chłopców. Co cieszy organizatorów, wiek zgłoszonych zawodników obejmował zarówno dzieci z najmłodszych klas szkoły podstawowej, po uczniów klas trzecich gimnazjum.
Dzieci rywalizowały wg systemu szwajcarskiego (siedmiorundowego). Na partię przewidziano czas 15 minut. Wśród dziewcząt tytuł mistrzowski zapewniła sobie Joanna Puchyła z klasy 6c, drugi miejsce zajęła Natalia Siwek także z klasy 6c, a na trzeciej pozycji uplasowała się Maria Matuszewska z klasy 3c. W rywalizacji chłopców mistrzostwo szkoły zdobył Jędrzej Ruciński z klasy 3B gimnazjum, drugą lokatę wywalczył Bartosz Werla z klasy 4c, a na najniższym stopniu podium stanął Igor Potempa z klasy 3b.
Dekoracja zwycięzców odbędzie się w środę 14.06, o godzinie 12.35 w sali nr 7.

https://www.goethe.de/ins/pl/de/spr/eng/erd.html

– Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę – to wspólna incjatywa Goethe-Institut i wydawnictwa LektorKlett. Gry językowe, grafiki, plakaty i karty pracywraz z pomysłami na ich wykorzystanie do nauki i promocji języka niemieckiego, a wszystko połączone tematyką podróży i zamknięte w jednym pudełku. Zapraszamy do wyprawy z językiem niemieckim!
„Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę" to projekt skierowany przede wszystkim do szkół podstawowych w ich nowym, 8-letnim, kształcie. W ramach projektu szkoły mają możliwość otrzymania jednego z 1000 pakietów z materiałami dydaktycznymi do wykorzystania w nauce, promocji języka niemieckiego lub do przeprowadzenia niestandardowej lekcji pokazowej, np.w ramach Dni Otwartych.

Konkurs Matematyczny Szkół Społecznych już za nami.
We wtorek, 23 maja w Społecznej Szkole Podstawowej nr 4 w Poznaniu zmierzyło się ponad 80 matematyków z pięciu szkół społecznych działających na terenie naszego miasta. Była więc Społeczna Jedynka, Społeczna Dwójka, Społeczna Czwórka, Dębinka i Piątkowska Szkoła Społeczna. Naszą szkołę reprezentowało dwunastu uczniów: sześciu z klas pierwszych i sześciu z klas trzecich. Z uwagi na wyjazd na zieloną szkołę- nie było naszych drugoklasistów.
Uczniowie przez 60 min rozwiązywali przygotowane przez organizatorów zadania, a następnie rzez kolejne minuty oczekiwali na wyniki zjadając drożdżówki i korzystając z pięknej pogody na szkolnym placu zabaw.
Nasi uczniowie zasłużyli na wielkie brawa, bowiem zdobyli wysokie miejsca:
W klasach pierwszych I miejsce zajęła Karolina Wysocka, a II Zofia Garaś. Wśród trzecioklasistów najlepszy okazał się nasz Olaf Kliber.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w zdobywaniu kolejnych stopni matematycznego wtajemniczenia.

Czytaj więcej...

Dyrekcja Społecznej Dwójki
zaprasza
chętne dzieci na TURNIEJ SZACHOWY
o Mistrzostwo Szkoły za 2017r.

Czytaj więcej...

Dnia 26 kwietnia 2017 r. nasza szkoła była organizatorem VI turnieju „Główka Pracuje – Junior”. Wzięły w nim udział drużyny trzecioklasistów z winogradzkich i piątkowskich szkół: SP 11, SP 17 i SSP 2. Naszą szkołę reprezentowali: Justyna Szymaczek, Franciszek Stańczyk i Joanna Kulig. W czasie I etapu uczestnicy odpowiadali na pytania z wielu dziedzin np. literatury, ortografii, przyrody, matematyki i historii Polski. W II etapie uczniowie wykazali się umiejętnością napisania ogłoszenia, wyszukania konkretnych informacji w encyklopedii, rozwiązania zadania matematycznego oraz znajomością owadów i ich pisowni. W przerwach swoją wiedzę mogła sprawdzić zgromadzona publiczność. Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów do turnieju. Turniej wygrała drużyna z SP 17. Nasza drużyna zajęła 3 miejsce. Gratulacje.

Organizatorki turnieju
Agnieszka Pernak i Joanna Sech

galeria

W Literackim Konkursie Bibliotecznym „Wieżowiec” wzięło udział jedenaścioro, podpisanych pseudonimem, uczestników. Najmłodszy jest uczniem trzeciej klasy szkoły podstawowej, najstarszą grupę reprezentowali gimnazjaliści.
Autorzy imponowali niezwykłą wyobraźnią. Wieżowiec okazał się miejscem przeróżnych wydarzeń, spokojnych, codziennych, ale też niezwykłych, fantastycznych. Bohaterowie grali na skrzypcach, projektowali odzież, rozmyślali nad swoim losem, ale też uwalniali zmutowane zwierzęta, szukali pokemonów, troszczyli się o chore półroboty.
Czytaj więcej...

Podkategorie