Rekrutacja 2018

Szanowni Państwo,
rekrutacja do klasy 1 szkoły podstawowej i "Zerówki" trwa od 01 października 2017 do 20 kwietnia 2018 roku. Zgłoszenia przyjmowane są osobiście lub telefonicznie w sekretariacie szkoły. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w Regulaminie Rekrutacji

PROJEKTY I INONWACJE 2
 
GOSC
 
SUKCESY
 
ODYSEJA
 
SUKCESY
 
SWIETICa
 

logo 1procent

Cyfrowo Bezpieczni

logo cyfrowobezpiecznipl

Rekrutacja

Szanowni Państwo,
rekrutacja do klasy 1 szkoły podstawowej i "Zerówki" trwa od 01 października 2017 do 20 kwietnia 2018 roku.
Zgłoszenia przyjmowane są osobiście lub telefonicznie w sekretariacie szkoły.
Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w Regulaminie Rekrutacji

 

Świetlica Społecznej Dwójki Blog

Świetlica Społecznej Dwójki

  • We wtorkowe popołudnie w świetlicy szkolnej odbyły się Warsztaty Wielkanocne, podczas których rodzice i dzieci wraz z nauczycielami tworzyli ozdoby...

Radosne SPO blog klasy 1a

Radosne SPO

  • Już od dłuższego czasu czekamy na wiosnę, a właściwie na to, żeby można było bawić się na placu zabaw. A...

Małe SPO blog klasy 1b

Małe Spo

  • Okazuje się, że dorośli też się uczą i to w naszej szkole! Uczą się z nami. I na nas.Pewnego dnia...

Woda jako źródło życia i zdrowia, substancja pożądana, cenna, wykorzystywana na co dzień, stała się głównym tematem zajęć „ Odkrywanie świata z H2O”.
Przez kilka tygodni uczniowie klas 4 wspólnie przyglądali się możliwościom wody aby udowodnić, że nie ma drugiej, podobnej substancji na świecie. Spotkania przybliżyły dzieciom proste metody badawcze, zapoznały je „od kuchni” z podstawami biologii, fizyki i chemii, a także wyposażyły w umiejętności, które pozwolą im brać aktywny udział w zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych w klasach starszych. Podczas tych warsztatów uczniowie mieli okazję, aby zaangażować wszystkie swoje zmysły w celu lepszego zrozumienia i zapamiętania poruszanych zagadnień.

Samodzielnie wykonane pomiary, doświadczenia, obserwacje mobilizowały uczniów do tego, aby zastanawiać się, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, formułować wnioski. Wyniki eksperymentów często zaskakiwały, dawały do myślenia i poprzez dobrą zabawę zachęcały do odkrywania otaczającego świata. Bardzo ciekawych wrażeń dostarczyłam uczniom wycieczka do Aquanetu, zorganizowana w ramach akcji edukacyjnej „Plusk”. Uczniowie dowiedzieli się do jakich celów człowiek wykorzystuje wodę, jakie jest jej znaczenie w przyrodzie, jak należy ją oszczędzać oraz jak dbać o czystość wód w rzekach i jeziorach. Wszyscy uczestnicy mieli okazję w sposób naoczny zapoznać się z procesem uzdatniania wody oraz oczyszczania ścieków. Odwiedziliśmy Ujęcie Wody na Dębinie, Stację Uzdatniania Wody przy ul. Dolna Wilda oraz Centralną Oczyszczalnie Ścieków w Koziegłowach.
W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Wody – 22 marca apelujemy - „Oszczędzaj wodę mój przyjacielu bo jest jej mało a chętnych wielu!”
Uczniowie klas 4,
Małgorzata Kaszkowiak.Galeria